Sveikas žmogus gali pakankamai ilgai gerti tiek vandentiekio, tiek distiliuotą vandenį ir tai neturės jokių rimtų pasekmių organizmui. Tačiau jei vandentiekio vandenį geriate ilgą laiką (ypač jei jūsų namuose vandentiekio vamzdžiai nebuvo keičiami 20-50 metų), ilgainiui problemų atsiras. Jos tiesiogiai priklauso nuo vandentiekio vandens kokybės ir užterštumo laipsnio.

Apie distiliuotą vandenį sakoma, kad jis iš organizmo "išplauna" kalcį ir kitus svarbius mineralus. Distiliuotas vanduo yra neutralus. Jis negali būti kenksmingas žmogui, nors jame nėra naudingų ir galbūt reikalingų medžiagų. Tad jei nerimaujate dėl "mineralų organizme", žinokite: kad gautumėte gyvybiškai svarbaus elemento natrio paros normą iš geriamojo vandens, turėtumėte išgerti 120 litrų vandens. PER DIENĄ. Jei norite papildyti kasdienį kalio kiekį, jums reikės 40 litrų. PER DIENĄ. Kas gali susidoroti su tokiu gėrimo kiekiu? Niekas.

Ir, tiesą sakant, gerti gryną vandenį (o kartais ir distiliuotą vandenį) yra daug sveikiau nei gerti gazuotus limonadus su daug cukraus. Pavyzdžiui, mokslininkai ir gydytojai ilgai ir nuodugniai tyrinėjo osteoporozės priežastis. Osteoporozė tiesiogiai susijusi su kalcio netekimu, dėl to kaulai tampa trapūs trapūs. Viena iš svarbių osteoporozės priežasčių yra per didelis gazuotų gėrimų vartojimas. Apie tai rašoma atitinkamoje literatūroje ir tokiose autoritetingose institucijose kaip USDA Human Food Research Institute.

Taigi visas istorijas apie mineralinėmis medžiagomis, kalciu ir kitu "gėriu" praturtintą vandenį galima laikyti grynai reklaminiu triuku. Ir net tikro medicininio mineralinio vandens negalima gerti be gydytojo paskyrimo ir priežiūros: geriausiu atveju jis nepadeda, blogiausiu - kenkia. Ir tai tikrai bus blogiau nei gerti išgrynintą ar net distiliuotą vandenį.

Vienas iš nedaugelio svarbių mineralų, kurių organizmui tikrai reikia, yra magnis. Jo trūkumas kenkia širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemoms, o magnio trūksta daugeliui. Galite rinktis filtrą su papildomu magnio mineralizatoriumi.

Vanduo buteliuose yra geresnis už filtruotą vandenį arba vandenį iš čiaupo

Įprastas vanduo buteliuose iš prekybos centrų, dažnai yra tik paprastas vandentiekio vanduo. Tik filtruotas! Tiesa ta, kad nebrangaus į butelius išpilstyto vandens gamintojai taip pat filtruoja vandenį. Šiuo tikslu jie perka ir montuoja pramoninius valymo filtrus.

Vanduo į butelius taip pat išpilstomas į PET plastikinius butelius, kurie, veikiami tiesioginių saulės spindulių, "dosniai dalijasi" savo cheminėmis medžiagomis su vandeniu. Naujausioje PSO ataskaitoje teigiama, kad beveik 94 proc. į butelius išpilstyto vandens yra pavojingų plastikų mikrodalelių.

Tad kam tada pirkti vandenį buteliuose, jei galite nusipirkti filtrą ir visiškai be likučių išvalyti geriamąjį vandenį?

Ar buitiniai ąsočio filtrai taip pat nenaudingi?

Dauguma žmonių mano, kad skirtingų gamintojų ąsočiai skiriasi tik kaina, tūriu ir dangčio spalva. Tačiau skirtingi gamintojai taiko skirtingas ąsočių filtrų valymo ir gamybos technologijas. Dėl to skiriasi ir rezultatai.

Prieš įsigydami filtravimo ąsotį, turėtumėte atsižvelgti į du svarbiausius dalykus:

1. Kad indas tikrai išvalytų vandenį, reikia pasirinkti tinkamą kasetę. Atsižvelgdami į vandens problemą, pasirinkite konkrečiai problemai skirtą filtro kasetę, pavyzdžiui, rūdims pašalinti arba kietam vandeniui suminkštinti. Tiesą sakant, ąsotiniai filtrai gali susidoroti ir su labai kietu vandeniu, tačiau filtro kasetė tarnaus neilgai. Kita vertus, ąsočio filtras padės išvalyti vandenį nuo mechaninių priemaišų, pavyzdžiui, rūdžių, toksinų ir chloro likučių, kurių gausu vandentiekio vandenyje.

Norint iš tikrųjų suminkštinti labai kietą vandenį, reikia ne kompaktiško ąsočio-filtro, o visavertės atvirkštinės osmoso sistemos. Tai galinga filtravimo sistema, galinti spręsti visas vandens problemas: nuo mechaninio valymo iki visų teršalų (net virusų!) pašalinimo ir vandens mineralizavimo magniu.

2. Jei džiaugiatės, kad ąsotis per 2-3 minutes išfiltruoja litrą vandens, nesidžiaukite. Vandens filtravimo greitis gali būti greičiau minusas nei pliusas! Ypač jei vizualiai pastebite, kad filtruotas vanduo yra šiek tiek drumstas. Pro filtravimo terpę tekantis vanduo linkęs greitai prasiskverbti, jis prateka ir beveik neišsivalo.